1 room apartment of 29m² in Göteborgs Stad

Fänkålsgatan, 424 43 Göteborgs Stad, Sweden

4 870 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

1 rum och kokvrå på Fänkålsgatan 12, ledig lägenhet i Angered

1 rum och kokvrå Interiörbilderna är exempelbilder på standarden Om lägenheten Välkommen till en modern etta på bottenplan med egen uteplats. Lägenheten renoverades 2019 och har idag genomgående parkettgolv och vitmålade väggar för en ljusare och luftigare känsla. Ett modernt kokvrå med rostfri delad kyl&frys och diskmaskin. Det stilrena badrummet är helkaklat och utrustad med dusch och handdukstork. Allrummet är välplanerat med utrymme för både vardagsmöbel och säng. Området Du har gångavstånd till några av Göteborgs bästa naturupplevelser som exempelvis badplatsen Surtesjön och naturreservatet Vättlefjäll. Förskola, skola och centrum med affärer och restauranger finns i kvarteret. Bra kommunikationer till centrala Göteborg. Vår uthyrare Medea önskar dig välkommen in med din intresseanmälan! Victoriahem har inget kösystem, urvalet sker slumpmässigt bland de sökande som uppfyller vår uthyrnings policy. Se till att din profil är uppdaterad med korrekta uppgifter samt att aktuella inkomstdokument finns uppladdade under din profil, för att öka dina möjligheter att bli inbjuden till visning. Läs mer om området

Property type

apartment

Rooms

1

Size

29 m²

Price

4 870 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Price per m²

168 kr

Map

The listing is located at Fänkålsgatan, 424 43 Göteborgs Stad, Sweden

Loading map