Listed today
Marklandsgatan 79, 507 45 Borås, Sweden
6 671 kr / month
1 rum och kök Interiörbilderna är exempelbilder på standarden. Är du intresserad av en visning? Vi erbjuder även visning kvällar och helger. Anmäl dig här Om lägenheten Välplanerad 1a med balkong, renoverad 2019. Här erbjuds en trevlig planlösning där köket är utrustat med rostfri delad kyl&frys, diskmaskin samt inbyggnadsmikro. I det helkaklade badrummet finns en kombinerad tvättmaskin och torktumlare för din bekvämlighet. Därutöver har du genomgående vitmålade väggar, fint parkettgolv och ett välplanerat allrum med utrymme för både säng och vardagsmöbel. Lägenheten ligger på våning 2, hiss finns inte. Området I bostadsområdet på Marklandsgatan finns lekplats för barnen att leka på och även fina naturområden. Här bor du nära både förskola, skola, mataffär och det nyrenoverade Hässlehuset som bland annat inrymmer bibliotek, fritidsgård och medborgarservice. Bussar till centrum avgår med täta mellanrum och du som pendlar har endast ett par minuter tills du är ute på RV40.
1 rum och kök Interiörbilderna är exempelbilder på standarden. Är du intresserad av en visning? Vi erbjuder även visning kvällar och helger. Anmäl dig här Om lägenheten Välplanerad 1a med balkong, renoverad 2019. Här erbjuds en trevlig planlösning där köket är utrustat med rostfri delad kyl&frys, diskmaskin samt inbyggnadsmikro. I det helkaklade badrummet finns en kombinerad tvättmaskin och torktumlare för din bekvämlighet. Därutöver har du genomgående vitmålade väggar, fint parkettgolv och ett välplanerat allrum med utrymme för både säng och vardagsmöbel.
Lägenheten ligger på våning 2, hiss finns inte. Området I bostadsområdet på Marklandsgatan finns lekplats för barnen att leka på och även fina naturområden. Här bor du nära både förskola, skola, mataffär och det nyrenoverade Hässlehuset som bland annat inrymmer bibliotek, fritidsgård och medborgarservice. Bussar till centrum avgår med täta mellanrum och du som pendlar har endast ett par minuter tills du är ute på RV40.
Property type
apartment
Rooms
1
Size
36 m²
Price
6 671 kr
Price per m²
185 kr
The listing is located at Marklandsgatan 79, 507 45 Borås, Sweden
Loading map