Listed today

1 room apartment of 34m² in Malmö

Nobelvägen 50, 214 39 Malmö, Sweden

6 465 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

1 rum och kök Nobelvägen 50 Malmö 214 33

Cityetta med attraktivt läge på Nobelvägen, MalmöVälkommen till denna välplanerade cityetta om 34 kvm med ett centralt och levande läge. Lägenheten renoverades 2009 och erbjuder en funktionell planlösning som passar dig som söker ett bekvämt boende nära stadens puls.Om bostadenKöket har ett stilrent uttryck med klinkers på golvet och vita luckor. Utrustat med gasspis, fläkt samt kyl/frys.. Allrummet har parkettgolv som skapar en varm och trivsam känsla och vita väggar. Här finns plats för både säng och soffgrupp och tillgång till liten klädkammare.  Badrummet är helkaklat i vitt och inrett med dusch, toalett och handfat. Säkerhetsdörr finns och bidrar till ett tryggt boende. Planlösningen är genomgående. Läge & omgivningHär bor du på Nobelvägen med närhet till ett stort utbud av restauranger, caféer och shopping. Folkets Park och S:t Knut med sina populära fik och avslappnade atmosfär ligger på kort avstånd. Några kvarter bort hittar du även Möllevångstorget med sin livliga torghandel och breda restaurangscen. Området har mycket goda kommunikationer med flera busslinjer som trafikerar de närliggande gatorna, vilket gör det enkelt att ta sig runt i Malmö.Övrig informationParkeringsplats på gatan kan hyras via Malmö stadElförbrukning, hemförsäkring och valfritt bredband bekostas av hyresgästenUppvärmning, kall- och varmvatten samt grundutbud kabel-TV ingår i hyranBostaden hyrs ut i befintligt skickPlanlösningen kan skilja sig från verkligheten. *Tyvärr finns ingen planlösning till detta boende. Vi reserverar oss för eventuella felskrivningarEndast intresseanmälningar via hemsidan, där även uthyrningspolicy finnsVälkommen att skicka in din intresseanmälan och upptäck ett trivsamt hem med toppenläge i Malmö.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

34 m²

Price

6 465 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Parking

Yes

Price per m²

190 kr

Map

The listing is located at Nobelvägen 50, 214 39 Malmö, Sweden

Loading map