Publicerad idag
Sankt Larsgatan 38B, 582 25 Linköping, Sweden
5 326 kr / månad
Nu finns möjlighet att hyra en yteffektiv 1rkv om 32 kvm på våning 2 på S:t Larsgatan 38 B. Bostaden har ett rymligt allrum som är lätt att möblera med både säng, soffdel och matplats. Köket ligger i anslutning och erbjuder bra arbetsytor samt förvaring. Lägenheten har även en klädkammare som ger goda förvaringsmöjligheter. Hyra Månadshyran är 5326 kr och inkluderar värme, vatten, bredband samt lägenhetsförråd. El Hyresgästen tecknar eget elabonnemang.Fastigheten är ett stenhus i fyra våningar med en gulgrå putsfasad. Huset är uppfört 1938 efter ritningar av Murgård (Brunskogs arkitektkontor). Fastigheten genomgick en genomgripande renovering 1996. Nya lägenheter inreddes på vinden efter ritningar av arkitekt Christer Engdahl. Fastigheten inrymmer 33 lägenheter om totalt 1984 kvm.I Innerstaden bor du med närhet till det mesta! Här finns såväl stadskärnans stora utbud som närhet till resecentrum och ett flertal grönskande parker.
Nu finns möjlighet att hyra en yteffektiv 1rkv om 32 kvm på våning 2 på S:t Larsgatan 38 B. Bostaden har ett rymligt allrum som är lätt att möblera med både säng, soffdel och matplats. Köket ligger i anslutning och erbjuder bra arbetsytor samt förvaring. Lägenheten har även en klädkammare som ger goda förvaringsmöjligheter. Hyra Månadshyran är 5326 kr och inkluderar värme, vatten, bredband samt lägenhetsförråd. El Hyresgästen tecknar eget elabonnemang.Fastigheten är ett stenhus i fyra våningar med en gulgrå putsfasad.
Huset är uppfört 1938 efter ritningar av Murgård (Brunskogs arkitektkontor). Fastigheten genomgick en genomgripande renovering 1996. Nya lägenheter inreddes på vinden efter ritningar av arkitekt Christer Engdahl. Fastigheten inrymmer 33 lägenheter om totalt 1984 kvm.I Innerstaden bor du med närhet till det mesta! Här finns såväl stadskärnans stora utbud som närhet till resecentrum och ett flertal grönskande parker.
Bostadstyp
lägenhet
Rum
1
Storlek
32 m²
Pris
5 326 kr
Hyresperiod
Obegränsad
Tillgänglig från
Snarast möjligt
På landet
Ja
Pris per m²
166 kr
Annonsen ligger på Sankt Larsgatan 38B, 582 25 Linköping, Sweden
Laddar karta