2 rooms apartment of 45m² in Haparanda

Parkgatan, 953 24 Haparanda, Sweden

6 757 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 22-07-2001

Lägenhet Haparanda Parkgatan 7 (605-1105)

Lägenheten ligger på bottenvåningen i Kvarteret Vallen 3 i centrala Haparanda. Garageplats finns att tillgå. Fin bastu/relax finns för hyresgästerna. Vi har inriktat oss på åldersgruppen 55+ i dessa fastigheter. Tanken från vår sida är att ni som bor där är i samma åldersgrupp för god gemenskap och trygghet. Fastigheterna har hiss, stora allmänna ytor för framkomlighet. Lägenheterna är ljusa med egen balkong och tillgång till gemensam bastu och tvättstuga. Vänligen lämna intresseanmälan till oss så •Sökande måste ha fyllt 18 år •Sökande får ej ha några betalningsanmärkningar •Sökande skall inneha en fast/tillsvidareanställning (inkomst av tjänst) som skall bestyrkas (väl dokumenterad, arbetat minst 7 månader) •Sökande skall ha goda vitsord från sitt tidigare boende och vara en god granne •Sökande skall ha en årsinkomst om minst 4,5 gånger årshyran •Antalet personer som skall bo i lägenheten skall vara rimligt i förhållande till lägenhetens storlek •Lägenheten upplåtes som huvudsaklig bostad till hyresgästen och denne skall vara folkbokförd i lägenheten

Property type

apartment

Rooms

2

Size

45 m²

Price

6 757 kr

Rental period

Unlimited

Available from

22-07-2001

Elevator

Yes

Balcony

Yes

Garage

Yes

Price per m²

150 kr

Map

The listing is located at Parkgatan, 953 24 Haparanda, Sweden

Loading map