Listed today

1 room apartment of 40m² in Borås

Distansgatan 65, 507 40 Borås, Sweden

4 825 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-09-2026

Distansgatan 65, 1 rum & kokskåp

Välkommen att söka denna 1-rums lägenhet på Hässleholmen! Trivsamt boende i fastighet från 1967. Förråd och cykelrum finns i källaren, medan barnvagnsrum finns vid entrén. Tvättstuga hittar du på Distansgatan 65. Grönt, mångkulturellt och med plats för både studenter, seniorer och barnfamiljer – det är Hässleholmen. Här bor du med naturen runt hörnet och vardagsservicen på plats – som vårdcentral, skolor, matbutik, pizzeria och apotek. Området bjuder också på stadsodling, lekplatser, grönområden och närhet till populära Kypegården med badplats och vandringsleder.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

40 m²

Price

4 825 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-09-2026

Rural

Yes

Price per m²

121 kr

Map

The listing is located at Distansgatan 65, 507 40 Borås, Sweden

Loading map