Listed today

3 rooms apartment of 68m² in Boo

Orminge Nyckel & Skoservice, Kanholmsvägen 2e, 132 30 Boo, Sweden

15 169 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 10-05-2026

apartment for rent at Saltsjö-boo

Välkommen till Hantverkaren i Orminge Centrum, en del av Saltsjö-Boo i Nacka kommun. Här bor du bekvämt med bussar, butiker, förskolor, skolor och naturen runt knuten. In till Slussen och de centrala delarna av Stockholm har du knappt 20 minuter resväg. Här i Orminge centrum finns det storslagna planer med fler butiker och verksamheter de närmsta åren. Hantverkaren erbjuder ljusa och moderna lägenheter. Köket är utrustat med ugn, induktionshäll och diskmaskin. Varje lägenhet är utrustad med en kombimaskin, så du kan tvätta när det passar dig. Till varje lägenhet ingår det ett förråd. Det framgår av planlösningen om förrådet är placerat i lägenheten eller i källaren. Kollektivt bredband via Telia. Bilderna är exempel bilder. Fysisk visning kommer inte att erbjudas. Vi kommer att skicka de sökande med längst kötid en film eller bilder från lägenheten. Sveaviken PM tillämpar bakgrundskontroll vid uthyrning. OBS: Hyran i annonsen och i ditt avtal är baserad på 2025 års nivå. Hyresförhandling för 2026 pågår.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

68 m²

Price

15 169 kr

Rental period

Unlimited

Available from

10-05-2026

Price per m²

223 kr

Map

The listing is located at Orminge Nyckel & Skoservice, Kanholmsvägen 2e, 132 30 Boo, Sweden

Loading map