Listed 2 days ago
Gjuterigatan, 553 17 Jönköping, Sweden
6 686 kr / month
OM LÄGENHETEN Studentlägenhet på Väster – Jönköping! Charmig och ljus 1-rumslägenhet med kök, högt i tak och ett praktiskt sovloft. Lägenheten har ett centralt läge med gångavstånd till både Jönköping University och stadens centrum. ÖVRIGT I hyran ingår värme och basutbud för TV. Lägenheten har tillgång till ett eget förråd och en gemensam tvättstuga, vilket gör vardagen smidig och bekväm. OBS! Lägenheten hyrs ut via digital visning samt bilder i annons. Välkommen med din ansökan!
OM LÄGENHETEN Studentlägenhet på Väster – Jönköping! Charmig och ljus 1-rumslägenhet med kök, högt i tak och ett praktiskt sovloft. Lägenheten har ett centralt läge med gångavstånd till både Jönköping University och stadens centrum. ÖVRIGT I hyran ingår värme och basutbud för TV.
Lägenheten har tillgång till ett eget förråd och en gemensam tvättstuga, vilket gör vardagen smidig och bekväm. OBS! Lägenheten hyrs ut via digital visning samt bilder i annons. Välkommen med din ansökan!
Property type
apartment
Rooms
1
Size
37 m²
Price
6 686 kr
Rental period
Unlimited
Available from
21-05-2026
Price per m²
181 kr
The listing is located at Gjuterigatan, 553 17 Jönköping, Sweden
Loading map